حکمت ما

نوشته های یک وبلاگ نویس وابسته به نظام

حکمت ما

نوشته های یک وبلاگ نویس وابسته به نظام

خیانت مذاکره کنندگان ؟!

چهارشنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۴، ۰۴:۰۱ ب.ظ

جان کریاز موضوعات مهمی که در جریان "مذاکرات هسته ای" روی آن بحث شد، موضوع "خیانت مذاکره کننده گان" به کشور و نظام اسلامی بود. این موضوع به دلیل اهمیت آن، و همین طور عواقبی که دنباله آن می توانست موجب دو دستگی در جامعه شود، در بزرگان مملکت، موجب عکس العمل هایی شد(لینک)

نکته ای که باید به آن اشاره کرد، در تقابل با صحبت های بزرگوارانی چون علامه مصباح یزدی و ... نیست بلکه پرداخت به گوشه ای از حرف ایشان و یا رهبر انقلاب مبنی بر "فریب نخوردن از دشمن" است.

در تاریخ اسلام چندین اتفاق به سبک مذاکرات افتاد که نمایندگان جبهه حق، خائن نبودند، اما فریب خوردن آنها در جریان وظیفه ای که بر عهده داشتند،  موجب ضربه خوردن به جریان حق شد، و یا اینکه چالشی جدی را در مقابل آن قرار داد، که دسته کمی از نتیجه یک خیانت نداشت !

- یکی از آن موارد، در جریان جنگ خندق و رفتن نماینده رسول خدا(ص) به سمت یهودیان مدینه بود. ابولبابه در جریان مذاکره با اشتباهی که کرد، جبهه حق را دچار چالشی جدی کرد که با نظر لطف خدا و درایت رسول الله(ص)، این مشکل رفع شد.

در جریان این اتفاق (لینک) هر چند ابولبابه - فرستاده رسول خدا(ص)- خائن نبود و نیت و هدفش اصلاح کار بود، اما با اشتباهی موجب ایجاد زحمت برای مسلمین مدینه شد...

- مورد بعد، جریان معروف حکمیت(لینک) در جنگ صفین بود، ابوموسی اشعری نماینده جبهه امیرالمومنین(ع) که - هر چند با اجبار افراد بی بصیرتِ اطراف امام انتخاب شده بود- هیچ گاه قصد خیانت و ضربه زدن به جبهه حق را نداشت، او اسیر خدعه دشمن شد، و نتیجه کارش همان چیزی بود که یک خائن نیز می توانست انجام دهد.

مسلماً تیم مذاکره کننده هسته ای ایران اسلامی، جزء بچه های انقلاب هستند و قصد و نیت آنها خیانت نیست، و هر کسی این حرف را بزند، نه تنها منظورش دلسوزی برای جبهه حق، بلکه به نوعی باعث ایجاد شکاف و جدال و درگیری و التهاب نیز می شود، اما تیم مذاکره کننده، اگر باز هم مانند قبل- و تجربه سال 82- بازیچه فریب غربی ها شوند، این بار مانند قبل جبران اشتباهشان نه تنها بیشتر زمان می برد، بلکه ممکن است قابل اصلاح نیز نباشد.

دشمنان ما این روزها، با بودن ما بر سر میز مذاکرات اعتبارشان را کسب می کنند و زیاده خواهی می کنند، از هیچ حربه ای نیز مضایقه نمی کنند، حتی اگر تعویض لحن و ادبیات مذاکره کنندگانشان به بهانه شکستگی پای "جان کری" باشد. به این معنی که با بهانه ای بچگانه، یک فرد، که ادبیات گفتاری اش با خنده های مذاکره کننده مخالفش تغییر کرده است، تعویض، و یک زبان نفهم را به جای او می نشانند، و از برآوردهایی که با "شخص پاشسکته" کرده اند، مذاکرات را با شیوه ای جدیدتر پیگیری کنند !!!(به نوعی سیاست پلیس خوب، پلیس بد را اجرا می کنند)

دشمن را باید از دور دید(لینک)، تجربه ثابت کرده است که نزدیک شدن به دشمن برای ما هیچ وقت حاصلی مفید و مناسب نداشته است. دشمنی که ممکن است هر لحظه با موش دوانی در روند مذاکرات- حال به هر نحوی که بتواند - باعث بروز چالش هایی شود که عواقبش برایمان خیلی سنگین باشد. آن روز دیگر برای پشیمانی، توجیه، اذعان به حقه باز بودن دشمن، نامردی آنها و ... بسیار دیر است.

آنقدر مدرک و سند در اِشراف بر دشمنان ما موجود هست که هر لحظه از مذاکرات عقب بکشیم، مورد ستایش عاقلان و دانایان و همه دلسوزان قرار بگیریم.

بسته پیشنهادی ویژه به شما:

لینک مشاهده و دانلود مستندی بسیار زیبا و هشدار دهنده از برنامه ثریا


لینکهای مرتبط:

راه قله پیروزی از گردنه غرب نیست !؟

مذاکرات، از توهم تا واقعیت !

فیلمی که شما را دلواپس می کند !+دانلود

چرا "بغل تو بغل" ؟!!!

اگر مسئله هسته ای به سپاه واگذار می شد!

رجعت 175 قهرمان ...

رابطه با امام زمان(عج) یا رابطه با آمریکا ؟!

نظرات  (۴)

خدا بهت عقل بده نادون پسر
از اول هم مشخص بود مذاکره "عزتمندانه" با آمریکا نتیجه بخش نیست ولی آقایان نشون دادند با وجود تمام کارشکنیها و زیاده خواهیهای طرف مقابل بازهم اصرار دارند که به توافقی «به هر قیمت»دست پیدا کنند!..خب مشخصه که پیگیری مذاکرات با این هدف خیانت است و بس! مخصوصا وقتی برنامه ای هم برای بهبود وضع اقتصادی جز معطل گذاشتن کشور برای نتیجه مذاکرات در دستور کار ندارند ! حال برای تبرئه خودشون هم که شده به قدری به عقب نشینی و امتیازدهی ادامه میدهند تا مجلس یا شخص رهبری وارد عمل شده و آقایون بتونند شکست مذاکرات رو متوجه آنها کرده و خود رو از اتهام ناکارآمدی و بی برنامگی در بهبود وضع اسفبار اقتصادی امروز مبرا نشون بدن!
اصولا سیاست آقایون اصلاح طلب و سازندگی اینه که با استراتژی خوشخدمتی برای غرب حاکمیت ایرانو از اونها به عاریت بگیرند ولی جالبه که آمریکا هم به آقایان آنچنان که انتظار داشتند روی خوش نشون نمیده!
ایرانی پر دل و جراته امیدوارم غربی ها بفهمن
پاسخ:
بله. حتماً این رو می فهمند، وگرنه تا حالا صدبار مثل سوریه شده بودیم. یه سیلی سال 57 و یک لگد سال 59 تا 67 بهشون زدیم که هنوز  دارن میشلن !!!!
کریمی چرت و پرت ننویس.برو خداوند شفای عاجل عنایت کنه بهت.دهقانی نظر گذاشته راست میگه.واقعا نادون پسر هستی.حرفهات کاملا غیر منطقی و یکطرفه هست.برای همینه که حرفات خریداری نداره
پاسخ:
نظرتون رو بازتاب میدم. مسلماً عقل میگه برای حرف غیر منطقی باید استدلال کرد و رد کرد. شما و دهقانی برای رد کردن حرف بنده فقط دست به ابزار توهین می زنید. خوب، هر باعقلی می فهمه شما هیچ حرفی برای رد حرف بنده ندارید. مسلماً نادون پسر برازنده بنده نیست!!!
درسته؟

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی