حکمت ما

نوشته های یک وبلاگ نویس وابسته به نظام

حکمت ما

نوشته های یک وبلاگ نویس وابسته به نظام

خبرهای (18+) ...!؟

پنجشنبه, ۲۲ خرداد ۱۳۹۳، ۰۴:۲۲ ب.ظ

یکی از سیاست‌های رسانه‌ای جهان غرب، هراس تبلیغاتی در دل مخالفان خویش است. به این معنی که وقتی فیلم‌های آمریکایی را مشاهده می‌کنید، چیزی که به شدت در چشم بزرگ می‌شود، قدرت فوق‌العاده زیاد سربازان، کماندو‌ها و چریک‌ها و قهرمان‌های آنها در مواجهه با مخالفین خود است؛ سربازانی که ارتشی را نابود می‌کنند و ...

شاید آنها که برای سرگرمی این فیلم‌ها را می‌بینند، برایشان مفهوم "سیاست رسانه‌ای" یا "جنگ تبلیغاتی" و ... مفهومی مسخره به نظر بیاید، اما باید گفت، نتیجه‌ای که از همکاری سینمای هالیوود با دولت ایالات متحده، عاید مخاطبین فیلم‌های اکشن غربی می‌شود، جز عجز و هراس و ترس از این قدرت پوشالی به ظاهر غیر قابل مهار، در دلشان چیزی نیست !!! مخاطبین این فیلم‌ها که در جهان و مخصوصاً در کشور ما - که تعداد کمی نیز نیستند – همیشه هراس جنگ با این قدرت نابرابر را در دل دارند و ...

اما این روزها که وحشی‌ترین حیوانات تاریخ، به شکل انسان، و جالب‌تر اینکه در قالب دین اسلام، دست به توحش زده‌اند و هر لحظه خبر شرارتشان از سرزمین عراق در منابع خبری منعکس می‌شود، خودمان این سیاست رسانه‌ای را بر علیه جبهه خودی به کار می‌گیریم!!!

یعنی با خبرهای (18+) و بازتاب عکس‌هایی که نتیجه وحشی‌گری قومی لاشعور است، باعث ایجاد رعب و وحشت در دل خودی‌ها می‌شویم. این کار اشتباه وقتی بیشتر نمود پیدا می‌کند که، اصرار بر قدرتمند بودن و غیر قابل کنترل بودن این موجودات نیز می‌کنیم؛ و این یعنی جبهه خودی را به این نتیجه رساندن که جهاد با این موجودات کار هر کسی نیست و ..

باید باور کنیم آیه قرآن کریم را که می‌فرماید:

یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ حَرِّضِ الْمُؤْمِنِینَ عَلَى الْقِتَالِ إِن یَکُن مِّنکُمْ عِشْرُونَ صَابِرُونَ یَغْلِبُواْ مِئَتَیْنِ وَإِن یَکُن مِّنکُم مِّئَةٌ یَغْلِبُواْ أَلْفًا مِّنَ الَّذِینَ کَفَرُواْ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لاَّ یَفْقَهُونَ (انفال/ 65)

اى پیامبر مؤمنان را به جهاد برانگیز اگر از میان شما بیست تن شکیبا باشند بر دویست تن چیره مى‏شوند و اگر از شما یکصد تن باشند بر هزار تن از کافران پیروز مى‏گردند چرا که آنان قومى‏اند که نمى‏فهمند.

در آخر جمله زیبایی از شهید آوینی را می‌آورم و از خدای بزرگ می‌خواهم که دستان ما را برای به زانو در آوردن دشمنانش، به سلاح آشنا کند؛ ان‌شاءالله وعده همگی، کربلای معلی، و جشن پیروزی بر کفاری که قلب‌های سیاه‌شان، گلوله‌، از سلاح شیعیان ایرانی می‌طلبد... ان‌شاءالله

شهید آوینی:

شیطان حاکمیت خود را در جهان بر ضعف و ترس انسان‌ها بنا کرده است و این بچه‌ها این مطلب را خیلی خوب از امام خویش آموخته‌اند. اگر نترسی و ضعف خویش را با کمال خلیفة اللهی جبران کنی، شیطان شکست خواهد خورد و اینجا صحنه‌ی تحقق همین معناست...(+)

نظرات  (۲)

۲۲ خرداد ۹۳ ، ۱۶:۲۶ بهنام عبدالهی
سلام این یک دعوتنامه تبلیغاتی نیست، لطفا تا آخر سخنم را گوشی دهید.
من عارف متولد سال 80 هستم و استعداد اندکی در زمینه نوشتن داستان های کوتاه دارم.
شنیده ام نقد و انتقاد روشن کننده ی راه است. به همین جهت و در همین راستا از شما مدیر گرامی این سایت درخواست می کنم که به وبلاگ من(عارفانه) تشریف بفرمایید و مطالعه کنید و نظرتتون رو حتما حتما حتما بیان کنید.
سلام بصیر
ابتکاری برای رهایی ا ز بحران فرنگی!
به روز هستیم
یا علی

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی