حکمت ما

نوشته های یک وبلاگ نویس وابسته به نظام

حکمت ما

نوشته های یک وبلاگ نویس وابسته به نظام

در روزگاری زندگی می‌کنیم که شیطان، سبک زندگی خودش را در قالب "سبک زندگی غربی" با تمام امکانات و تجهیزات و تکنولوژی که در اختیار دارد، به زندگی ما وارد کرده است...
این روزها، بچه‌های ما در روند به روز بودن، و داشتن برخی از امکاناتی که دانسته یا نادانسته برای آنها فراهم شده است، مورد هجوم "فرهنگ شهوت" هستند و دغدغه بسیاری از والدین، مسئولین فرهنگی و دغدغه‌مندان آینده بچه‌های این مرز و بوم، نگهداری آنها در مسیر خدا و اهلبیت است.

یکی از راهکارهایی که ما در جلسات قرآئت قرآن (به صورت هفتگی- خانوادگی) پیگیری می‌کنیم و جالب اینکه بسیار هم استقبال خوبی از آن می‌شود، داشتن "کارگاه سبک زندگی اهلبیت" در این جلسات است.
شاید برای برخی باورش سخت باشد که بشود در جمع‌های خانوادگی که هر هفته جزءخوانی می‌کنند، کلاس سبک زندگی ! گذاشت؛ آن هم برای نوجوانانی که بین سنین 12-13 سال تا 16-17 سال هستند (یعنی دقیقاً زمانی که ذهن نوجوان با مسائل و شبهات ورودی به ذهنش درگیر می‌شود و دقیقاً زمانی که در حال تجربه بلوغ جنسی است)

الحمدلله یک کتاب کاملاً آماده و موثر در کشور ما به نام "داستان و راستان" از شهید مرتضی مطهری وجود دارد، که ما این کتاب را درسنامه قرار داده‌ایم...(داستان‌هایی زیبا و جالب که هر کدام آنها به ما درس زندگی می‌دهد)
بچه‌ها با داشتن این کتاب، هر هفته یک یا دو داستان را مطالعه و در دفتری که برای این کار آماده کرده‌اند، برداشت‌های آزاد خویش و همین طور سوالاتی که ذهنشان را مشغول کرده است، را یادداشت می‌کنند و با خود به جلسه خانوادگی می‌آورند.
انتهای قرائت فرصت دور هم نشینی و بحث است که بچه‌ها به ترتیب مطالب یادداشتی را می‌خوانند و بقیه گوش می‌کنند و صحبت‌های تکمیلی و جواب‌هایی که به آنها می‌دهیم فرصت بسیار خوبی برای رواج سبک زندگی اسلامی-اهلبیتی می‌باشد...
ممکن است ایراد بگیرند که همه مربی نیستند و نمی‌توانند این نوع جلسه را اداره کنند، در این صورت نیاز هست که همین داستان‌ها و حواشی موضوعیت آن قبلاً توسط یک نفر مطالعه شده باشد و یا سوالات پیچیده به کسی که می‌تواند جوابگو باشد ارجاع شود.
در کل خود این جلسات هم برای نوجوانان، هم برای خانواده‌هایی که حضور دارند و هم برای مربی سازی خودمان خیلی مفید است. در ضمن ترویج فرهنگ مطالعه، همین طور مطالعه موثر و مفید از کتاب‌های باارزش نیز فراهم شده است...

باید در هجوم طوفانی "فرهنگ شهوت" به فکر نوجوانان و جوانا این مرز و بوم بود. داشته‌های ما کم نیستند، در حالی که استفاده ما بسیار کم است...ما باید و مجبوریم بر علیه غرب شیطانی، تهاجم فرهنگی خودمان را داشته باشیم.

نظرات  (۴)

لام
اتفاقا من هم 3 روز است می خواستم مطلبی را بگویم:
دوستان عزیز میبد ما!
عزیزانی که برای برگزاری یک کنسرت این طور بر می آشوبید!
آیا جمعه شب پیش در مهدیه میبد حاضر بودید و دیدید مراسم ان شب را؟
دیدید لخت شدنها زا برخلاف تاکید مقام رهبری؟ دیدی حرکات ناخوشایند را؟؟ دیدید سبک تند عزاداری را؟؟ دیدی تبیدیل حسینیه و هیات امام حسین را به ... و....! استغفرالله!
اگر بودید و دیدید چرا دم بر نمی آورید؟؟؟؟ و اگر نبودید از کسانی که بودند بپرسید که چه خبر بود....
پاسخ:
سلام بزرگوار و همشهری عزیز...
مهدیه نبودم بزرگوار، اما قبل از مراسم به یکی از دوستان مسئول اونجا تذکر دادم که مواظب حواشی مراسم باشه. البته ایشون گفت: سخته مراسمی که هرکی اعتقادش براش مهمه و دوست داره عزاداریش برای خودش باشه، دخالت کرد و ....
البته شما دارین اون مراسم رو جوری عنوان میکنید که انگار باید خیلی وضعش ضایع بوده باشه اما واقعا خبر بدی از این مراسم به گوش نرسیده

در ضمن تاکید رهبری را دوباره مطالعه بفرمایید. حتی حاج محمود کریمی هم در مراسم خودش، گفت هرکسی طبق گفته امام خامنه ای میتونه آزاد باشه اما بهتره شرایطش هم رعایت بشه...من رعایت میکنم و کاری به بقیه ندارم، شما ازادید...


قبلا درمورد عزاداری ها و مداحان مطالبی نوشته بودم که در ارشیو میبد ما هست اما اگر هر لحظه ببینیم نیاز هست تذکر بدهیم، شک نکنید که مصلحت اندیشی نمیکنیم.
ممنون از نظر لطف شما
آقا کریمی سلام.تو واتس آپ میبدی ها و چندتا دیگه برنامه عکست رو گذاشتند.و پشت سرت جوک و لطیفه در آوردن.در سطح وسیع مرتبا هی دارن اینور اونور میفرستن و متاسفانه وبسایت شما و عکس شما رو مسخره میکنند.جهت اطلاع فقط نوشتم .

موفق باشید دوست گرامی.
پاسخ:
سلام.  همشهری عزیز...
خودم فعال شبکه های اجتماعی هم هستم. اصولا بیشتر دوستان میشناسن و میشناسم...
غمی نیست دوست عزیز... دنیای گذرا ، به فحش خوردن به خاطر اعتقاداتم می ارزه
لطیفه و جوک های زشتی پشت سر شماست.تو واتس آپ بیشتره.همش پشت سرتون دارن لطیفه های زشت در میارن.متاسفانه نوشته های شما برای اکثریت جذاب نیست و بخاطرش مسخرتون میکنن.
پاسخ:
همشهری!!! ناراحت نباشید...
امثال بنده تعجب میکنیم از اینکه حرف و شایعه پشت سرمون نباشه !!!
برای ادامه راه اینها بهم قوت قلب میده...
اونایی که این مزخرفات رو در میارن نمیتونن ببینن یکی داره حرفی رو به حق میزنه!!
خوبه کسانی که این کارا رو کردن به عواقب کارشونم فکر کنن!بد نسیت...

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی